1. epizode. Luīze Pastore “Pēdējais Ķēniņš”

1. epizode

Luīze Pastore “Pēdējais ķēniņš”

Lai gan rakstnieces Luīzes Pastores grāmatā “Pēdējais ķēniņš” bērnu meklētais mākslinieks Voldemārs Irbe jeb Irbīte dzīvoja tieši pirms 100 gadiem, iespējams, arī mūsdienās pastāv tādi “irbītes”, par kuriem mēs, savās ikdienas gaitās dodoties, pat nenojaušam.

Mežciema 4. klases bērni un cīsiņsuns Komats kopā ar Martu Selecku un Gustavu Terzenu dosies pa mūsdienu “irbīšu” iestaigātajām takām un pildīs detektīvuzdevumus, lai atrastu Lastādiju. Vai bērni satiks arī grāmatas autori Luīzi Pastori?

Pēc katras no “Literatūre / Sākumskola”  epizodēm publicējam raidījuma ierakstu, metodisko materiālu ar uzdevumiem, kā arī raidījumā iesaistīto projekta skolu pedagogu pieredzes stāstus.

Metodiskais materiāls ar uzdevumiem

Mācību papildmateriāli (uzdevumu lapas)

Uzdevumu lapas paredzētas izmantošanai gan mācību iestādēs, gan mājās – lasītprasmes veicināšanai un mūsdienu latviešu bērnu grāmatu un to autoru iepazīšanai.

Ceļvedis skolotājam

Materiāls ir veidots ar mērķi veicināt un attīstīt 1.-6. klašu skolēnu lasītprasmi, par pamatu ņemot mūsdienu latviešu autoru darbus.

Pedagoga pieredzes stāsts

Kas ir izcils skolotājs? Kā ikdienā tikt galā ar spriedzi un kas kompensē grūtos brīžus un kādi ir izaicinājumi, ar kuriem pedagoģiskajā darbā nākas sastapties?

Par šiem un daudziem citiem jautājumiem savā pieredzes stāstā dalās raidījuma epizodē iesaistīto Mežciema pamatskolas 4.klases skolēnu skolotāja Kitija Liepa.

Projekts “Literatūre/Sākumskola” top sadarbojoties Valsts Izglītības satura centram ar VFS Films un Latvijas Televīziju. Projekts īstenots Valsts izglītības satura centra ESF projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros, projekta numurs 8.3.2.2/16/I/001.